Jakie drzwi zewnętrzne wybrać - drewniane czy PCV?

drzwi w mieszkaniu

Drzwi zewnętrzne to nie tylko element dekoracyjny naszego domu, ale przede wszystkim gwarancja bezpieczeństwa oraz izolacji termicznej i akustycznej. Stając przed wyborem odpowiednich drzwi, warto zastanowić się nad tym, czy lepszym rozwiązaniem będą drzwi drewniane czy PCV.

Drzwi drewniane - zalety i wady

Drzwi drewniane od lat cieszą się dużą popularnością wśród właścicieli domów jednorodzinnych. Ich głównym atutem jest naturalny, elegancki wygląd, który wprowadza do wnętrza ciepło i przytulność. Drewno jest także materiałem ekologicznym oraz charakteryzuje się wysoką izolacyjnością termiczną oraz akustyczną.

Jednak drzwi drewniane mają również swoje wady. Przede wszystkim są droższe niż drzwi PCV. Ponadto drewno wymaga regularnej konserwacji, takiej jak malowanie czy impregnacja, aby zachować swoje właściwości oraz estetyczny wygląd. Warto również dodać, że drzwi drewniane są cięższe od drzwi PCV, co może utrudniać ich montaż. Pomimo pewnych mankamentów, o których warto pamiętać drewniane drzwi zewnętrzne w Mielcu są bardzo chętnie wybierane przez Klientów naszej firmy. W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór różnych modeli, dlatego zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

Drzwi PCV - zalety i wady

Drzwi zewnętrzne wykonane z PCV to coraz częstszy wybór polskich konsumentów. Ich główną zaletą jest przystępna cena, która sprawia, że są one dostępne dla większej grupy odbiorców. Drzwi PCV również cechują się dobrą izolacyjnością termiczną i akustyczną, choć nieco niższą niż w przypadku drzwi drewnianych. Dodatkowo, drzwi z PVC są łatwe w utrzymaniu - nie wymagają malowania ani impregnacji, a ich czyszczenie ogranicza się do przemywania wilgotną ściereczką.

Wśród wad drzwi PCV można wymienić mniejszą trwałość oraz odporność na uszkodzenia mechaniczne w porównaniu z drzwiami drewnianymi. Ponadto, drzwi PCV mogą ulec odkształceniu pod wpływem wysokich temperatur, co może prowadzić do pogorszenia się ich właściwości izolacyjnych. Warto także zwrócić uwagę na to, że drzwi PCV nie mają tak eleganckiego wyglądu jak drzwi drewniane, co może być istotne dla osób ceniących estetykę swojego domu.

Wróć do bloga