Osłony wewnętrzne do okien – ochrona przed słońcem

Osłony wewnętrzne skutecznie pomagają w zacienieniu naszych domowych pomieszczeń. W dzisiejszych czasach  osłony okienne to nie tylko forma zasłonięcia się od światła czy sąsiadów, lecz również forma ozdoby wnętrza. Dzięki szerokiemu wyborowi systemów, modeli, tkanin czy kolorów każdy znajdzie coś dla siebie.

 • logo-anwis
 • logo-deco-sun
 • logo-jasno

Żaluzje Drewniane i bambusowe

 • Żaluzje Drewniane i bambusowe
 • Żaluzje Drewniane i bambusowe
 • Żaluzje Drewniane i bambusowe
 • Żaluzje Drewniane i bambusowe
 • Żaluzje Drewniane i bambusowe
 • Żaluzje Drewniane i bambusowe

Żaluzje Drewniane i bambusowe

 

Żaluzje drewniane oraz bambusowe spotykają się z uznaniem osób ceniących naturalne piękno i niepowtarzalny wystrój wnętrza. Lamele z kolekcji Anwis dostępne są w bogatej ofercie kolorystycznej, dzięki czemu pasują do pomieszczeń w każdym stylu. Wśród przygotowanych przez nas propozycji znajdziesz interesujące wzory oraz niebanalne odcienie, które ułożyła sama natura.

Istotnym elementem żaluzji jest drabinka. Utrzymuje lamele w pozycji poziomej, a także umożliwia sterowanie ich położeniem. W wersji sznurkowej jest subtelnym, prawie niewidocznym akcentem. W formie tekstylnej taśmy stanie się wyjątkową ozdobą żaluzji i wnętrza. Dostępna w kilku szerokościach: 10, 12, 25 lub 38 mm, może być zbliżona do koloru lamel lub z nim kontrastować. Na charakter żaluzji wpływają także inne, odpowiednio dobrane elementy wykończeniowe, takie jak: pokrętło, obciążnik sznurka czy maskownica rynny górnej.

Drewniane osłony okienne występują w różnych rozmiarach lamel. Dzięki temu dopasujesz je do wielkości i rodzaju okien. Lamele 25 mm najlepiej sprawdzą się w przypadku małych przeszkleń. Wyposażone w stalowe linki prowadzące, zapewnią odpowiednie przyleganie osłony do okien uchylnych. Lamele 50, 65 i 70 mm możesz zastosować do przesłonięcia dużych przeszklonych powierzchni, takich jak drzwi tarasowe. W naszej ofercie dostępne są również rozwiązania do okien o nietypowych kształtach. W zależności od zastosowanego rozwiązania, żaluzje drewniane mogą być montowane w świetle szyby, do ściany lub do sufitu.

Płynną regulację osłonami zapewnia zastosowanie mechanizmu ręcznego lub elektrycznego. Drugi typ sterowania może okazać się szczególnie pomocny, gdy:

 • żaluzje montowane są w budynku o dużej powierzchni,
 • rozmieszczenie okien uniemożliwia zastosowanie pokrętła, sznurka lub łańcuszka koralikowego,
 • ciężar lamel zmniejsza komfort ręcznego podnoszenia i opuszczania osłony.

Tworzone przez nas żaluzje drewniane i bambusowe wyróżnia jakość, wygląd oraz funkcjonalność. Precyzyjnie  wykonane oraz zamontowane, z uwzględnieniem wszelkich detali, zapewnią bezawaryjne użytkowanie przez wiele lat.

 

Żaluzje Aluminiowe

 • Żaluzje Aluminiowe
 • Żaluzje Aluminiowe

Żaluzje Aluminiowe

 

Żaluzje aluminiowe skutecznie chronią pomieszczenia przed nadmiernym nagrzewaniem się. Umożliwiają precyzyjne ustawienie pozycji lamel, a tym samym zachowanie odpowiedniej cyrkulacji powietrza. Płynna regulacja pozwala osłonić się przed obserwatorami z zewnątrz, nie eliminując dopływu naturalnego światła.

Osłony aluminiowe sprawdzą się także w pomieszczeniach wymagających całkowitego lub częściowego zaciemnienia okien. W tym przypadku można wybrać system Light Less. Zastosowanie aluminiowej taśmy o niewidocznych otworach, to doskonały sposób na wyeliminowanie refleksów i smug światła, nawet w słoneczne dni.

Lamele żaluzji aluminiowych występują w kilku szerokościach: 16, 25 oraz 50 mm. Mogą osłaniać okna różnego typu, również te o nietypowych kształtach. Zastosowanie prowadzenia żyłkowego umożliwiają wygodne korzystanie z okien uchylnych. W miejscach trudno dostępnych można zastosować sterowanie elektryczne. Będzie również pomocne w budynkach o dużej powierzchni.

Żaluzje aluminiowe mogą być montowane w świetle szyby, do ściany lub do sufitu. Są lżejsze od klasycznych żaluzji drewnianych a podniesiony pakiet lamel zajmuje mniejszą przestrzeń w oknie.

Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest żaluzja Venus, która posiada wąski profil licujący się z ramą okienną oraz łańcuszkowym mechanizmem regulacji zwinięcia i zaciemnienia. Rynna górna umieszczona jest w świetle szyby i montowana jest na boczkach tworzywowych do listew za pomocą wkrętów. Żaluzja obsługiwana jest za pomocą mechanizmu sterowania łańcuszkiem kulkowym służący zarówno do podnoszenia żaluzji jak i regulacji zaciemnienia.

Żaluzje aluminiowe dostępne są w wielu ciekawych wariantach kolorystycznych, dzięki czemu pasują do wnętrz w różnym stylu. Mogą być wyposażone w drabinkę sznurkową lub tekstylną, która nada osłonie wyrazistości i charakteru. Warto także zauważyć, że żaluzje dobrze współgrają z zasłonami. Są także odporne na działanie promieni UV, dzięki czemu chronią zawieszone w oknach tkaniny przez żółknięciem. Idealnie sprawdzą się w miejscach narażonych na wysokie temperatury oraz wilgoć.

Nowością w ofercie produktowej są: żaluzja aluminiowa Juun oraz żaluzja aluminiowa Luna - oferujące dwukierunkową obsługę. Sterowanie ręczne pozwala na szybkie i precyzyjne przesłonięcie dowolnie wybranego fragmentu okna oraz zmianę kąta nachylenia lamel. Żaluzja aluminiowa Juun to kolekcja niemal 100 kolorów lamel o szerokości 25 mm. Luna daje ponadto możliwość zastosowania lamel o szerokości 16 mm (26 wzorów), oferując łącznie prawie 130 wariantów kolorystycznych. Zamierzony efekt uzyskasz dopasowując kolorystykę osprzętu, zgodnie z własnym gustem i estetyką.

 

Rolety Plisowane – Plisy

 • Rolety Plisowane – Plisy
 • Rolety Plisowane – Plisy
 • Rolety Plisowane – Plisy
 • Rolety Plisowane – Plisy
 • Rolety Plisowane – Plisy

Rolety Plisowane – Plisy

 

Rolety plisowane potocznie określane jako "plisy", stanowią jedno z najciekawszych rozwiązań w zakresie przesłon wewnętrznych. Umożliwiają dekorowanie zarówno okien standardowych, jak i tych o nietypowych kształtach (trapezy, trójkąty, wielokąty, półkola) i rozmieszczeniu.

Dzięki plisom przesłonisz dowolnie wybrany fragment okna, zarówno od góry, jak i od dołu. Zmiana położenia może odbywać się na kilka sposobów. Ciekawym rozwiązaniem są żaluzje plisowane obsługiwane za pomocą uchwytów zlokalizowanych na górnej i dolnej rynnie sterującej. Popularne są również systemy, które wykorzystują sznurek oraz łańcuszek koralikowy. Dla osób ceniących komfort i wygodę użytkowania oferujemy rolety plisowane wyposażone w mechanizm sprężynowy lub elektryczny.

Wśród zalet produktu należy wymienić płynne sterowanie, a także możliwość precyzyjnego zatrzymania osłony w dowolnym położeniu. Ponadto plisy pozwalają na zastosowanie dwóch tkanin w jednym systemie. Szeroka gama materiałów: transparentnych, półprzezroczystych i zaciemniających pozwoli dopasować osłonę do funkcji pomieszczenia.

Zwinięte żaluzje plisowane zajmują niewielką powierzchnię okna. Dzięki temu wnętrze może być widne i odpowiednio nasłonecznione, niezależnie od gramatury wybranego materiału.

Na uwagę zasługuje funkcjonalność, wysoka jakość, a także dostępność produktu w licznych wariantach. Aktualnie kolekcja plisowanych tkanin obejmuje ponad 550 materiałów (plisowanych oraz typu "plaster miodu").  

 

Rolety Materiałowe

 • Rolety Materiałowe
 • Rolety Materiałowe
 • Rolety Materiałowe
 • Rolety Materiałowe
 • Rolety Materiałowe
 • Rolety Materiałowe
 • Rolety Materiałowe

Rolety Materiałowe

 

Rolety materiałowe nie tylko chronią przed promieniami słonecznymi i ograniczają widoczność pomieszczeń z zewnątrz. Są także estetycznym dodatkiem do wystroju mieszkania. Łatwy sposób montażu oraz intuicyjny system obsługi sprawia, że ich codzienne użytkowanie staje się szybkie i wygodne.

Rolety materiałowe sprawdzą się jako przesłona witryn okiennych, wnęk i regałów. Mogą także służyć jako ekran projekcyjny. Nadają się do każdego typu okien, dlatego jest to jedno z najbardziej uniwersalnych rozwiązań, na które można zdecydować się w swoim domu.

Bogata kolekcja wzorów i kolorów tkanin pozwala stworzyć spójną i estetyczną dekorację, komponującą się z wnętrzem. Wybierając materiał powinno zwrócić się uwagę na funkcję oraz charakter pomieszczenia, w którym będzie montowana roleta. Jasne, transparentne tkaniny optycznie powiększą pokój, a także go rozświetlą. Z kolei wzorzyste materiały nadadzą wnętrzu głębię i przestrzenność. Takie rozwiązania doskonale sprawdzą się w salonie lub kuchni. W pomieszczeniach służących jako sypialnia w ciągu dnia (np. pokoje małych dzieci), warto zastosować tkaniny typu blackout, które pozwolą na całkowite zaciemnienie wnętrza.

Dobrym pomysłem na osłonięcie okna są rolety dzień – noc. W tym systemie osłona składa się z naprzemiennie ułożonych, poziomych pasów materiału. Jeden z nich ma postać siatki przepuszczającej promienie słońca. Z kolei drugi ogranicza ich dopływ do pomieszczenia. Zmieniając położenie osłony sprawimy, że fragmenty materiałów będą przesuwały się równolegle do siebie. Kiedy naprzeciwko ustawimy dwa pasy, przezroczysty i nieprzezroczysty – uzyskamy efekt zaciemnienia. Takie rozwiązanie pozwoli nam operować ilością światła dostającego się do wnętrza, bez konieczności podnoszenia osłony. Pasy w roletach dzień – noc mogą mieć szerokość 5.5 cm, 7 cm, 14 cm oraz 21 cm.

Roleta może być wyposażona w kasetę oraz prowadnice, które zapewnią jej stabilne prowadzenie i przyleganie do szyby. Ograniczy to możliwość kołysania materiału podczas podmuchów wiatru, jak i uchylania okna. Zastosowanie prowadnic pozwoli także na lepsze zaciemnienie wnętrza.

Dla pomieszczeń zlokalizowanych na poddaszu dedykowane są rolety dachowe. Przede wszystkim pełnią funkcję zaciemniającą oraz chronią wnętrze przed nadmiernym nagrzewaniem.

W ofercie posiadamy tkaniny trudno zapalne oraz niepalne, dzięki czemu nasze rolety mogą być zamontowane w miejscach o wzmożonych przepisach przeciwpożarowych. Wszystkie tkaniny posiadają wymagane atesty i są przyjazne alergikom.

 

Verticale

 • Verticale

Verticale

 

Żaluzje pionowe, tzw. "verticale", to rodzaj osłon okiennych, które dają dużą swobodę sterowania. Zapewniają odpowiednią ochronę przed słońcem a także gwarantują najwyższą jakość zastosowanych tkanin. Są przy tym proste w obsłudze i funkcjonalne pod względem aranżacyjnym. Sprawdzą się w biurze, domu i wszędzie tam, gdzie występują okna o dużej powierzchni. Dzięki nim stworzysz ciekawą i niebanalną przestrzeń.

Szyna, do której mocowane są żaluzje pionowe, przypomina klasyczny karnisz. Umożliwia instalację do powierzchni poziomych jak i ukośnych, takich jak sufit na poddaszu. W szynie znajduje się prowadnica z ruchomymi uchwytami, do których mocowane są pionowe tkaniny. Każdą z nich można wypiąć i zamienić miejscami. Łącząc ze sobą tkaniny w różnych kolorach, stworzysz niepowtarzalną osłonę, która wyróżni Twoje wnętrze. Prawie 300 wzorów materiału oraz ich łatwa wymiana bez konieczności demontażu szyny, to dobry sposób na szybką zmianę wystroju.

Żaluzje pionowe skutecznie osłonią każde wnętrze. Obracają się o 180 stopni wokół własnej osi, dzięki czemu zabezpieczają pomieszczenia przed słońcem i niechcianymi spojrzeniami z zewnątrz, nie zasłaniając w pełni widoków za oknem. Żaluzje pionowe w zależności od wybranego systemu można zsunąć na dowolny bok, do środka lub na zewnątrz. Jeśli wolisz nietypowe rozwiązania, verticale mogą pełnić funkcję drzwi lub ścianki działowej, dzieląc tym samym dużą przestrzeń na mniejsze sektory. To rozwiązanie sprawdzi się na przykład w biurze, gdzie pracownicy potrzebują odrębnej a zarazem ciekawej przestrzeni do pracy.

W zależności od gustu lub wielkości osłanianej wnęki, można zastosować tkaniny o szerokość 89 lub 127 mm. Z kolei maksymalna szerokość osłony może wynosić 5 m. Ze względu na swoje właściwości, żaluzje pionowe mogą być stosowane m. in.: w pomieszczeniach o podwyższonych wymaganiach higienicznych oraz zaostrzonych przepisach przeciwpożarowych. Verticale dają możliwość sterowania za pomocą sznurka, pokrętła lub pilota, poprzez zasilenie żaluzji napędem elektrycznym.

 

Shuttersy JASNO

 • Shuttersy JASNO
 • Shuttersy JASNO
 • Shuttersy JASNO
 • Shuttersy JASNO

Shuttersy JASNO

OKIENNICE WEWNĘTRZNE Z RUCHOMYMI LAMELAMI

Shuttersy to wyjątkowo funkcjonalne, stylowe i ponadczasowe okiennice, a także idealna ochrona przed słońcem do kontrolowania światła i prywatności. Lamele można ustawiać do dowolnej pozycji lub całkowicie otworzyć panele. W ten sposób jednym ruchem ręki sam sterujesz światłem słonecznym.Produkt został stworzony z myślą o osobach ceniących sobie prostotę i praktyczne rozwiązania. Panele otwierane są na całej wysokości i można łączyć je ze sobą wedle potrzeb oraz indywidualnych upodobań.

Najważniejsze cechy shuttersów JASNO:

 • Nasze Shuttersy są zawsze wykonywane na miarę.
 • Dostępne w wytrzymałym drewnie Paulownia lub w plastiku, idealnie nadającym się do łazienki.
 • Shuttersy dostępne są w różnych rozmiarach lameli: S (63 mm), M (76 mm), L (89 mm) i XL (114 mm).
 • Możliwość wykonania do specjalnych kształtów okien
 • Różne opcje montażu: Na ramie, wewnątrz otworu okiennego, z ramą R, na ścianie
 • Do wyboru opcje sterowania: Pionowa listwa regulacyjna z przodu lameli lub ukryta listwa regulacyjna w bocznym słupku.
 • Shuttersy są dostępne w szerokim wyborze stylowych kolorów lakierów i bejc. Dostępne również w kolorach RAL classic i NCS.
 • Najbardziej charakterystyczna cecha shuttersów JASNO nie rzuca się w oczy! Ukryte zawiasy są niewidoczne, ponieważ znajdują się w bocznym panelu. Dzięki czemu nasze shuttersy mają elegancki, nowoczesny wygląd i zapewniają, że panele pasują jeszcze lepiej.

Dlaczego shuttersy firmy JASNO?

Decydując się na produkty JASNO, wybierasz trwałość, jakość i komfort. Jakość jest zazwyczaj ukryta w naszych shuttersach. Wymieńmy chociażby ukryte zawiasy czy techniczny słupek boczny. To właśnie te niewidoczne elementy sprawiają, że nasze shuttersy są wyjątkowo ładne i wytrzymałe! Nasze shuttersy są przeznaczone do użytku w pomieszczeniach i nadają się do każdego okna. A co także istotne: ten typ dekoracji okiennej jest bardzo łatwy w czyszczeniu.

pomiar, wycena i montaż gratis!

Jeżeli chcesz spotkać się z naszym projektantem zapraszamy do kontaktu telefonicznego w celu umówienia terminu spotkania.

zapytaj o szczegóły