Jaki rodzaj osłon zewnętrznych wybrać?

rolety

Osłony okienne montowane od zewnątrz są obecnie jednym z najczęściej wybieranych sposobów na zabezpieczenie okien. Zapewniają bezpieczeństwo, prywatność, a także znacznie zmniejszają uciekanie ciepła. Montowane są nie tylko w domach, ale także w biurowcach, lokalach usługowych czy budynkach użytku publicznego. Obecnie istnieje kilka rodzajów osłon zewnętrznych, dzięki czemu można jeszcze lepiej dopasować je do swoich potrzeb.

Jakie osłony zewnętrzne sprawdzą się najlepiej?

Wśród rolet zewnętrznych można wyróżnić trzy główne rodzaje, różniące się przede wszystkim sposobem montażu. Należą do nich rolety natynkowe, podtynkowe oraz nadstawne. Rolety natynkowe można zamontować w każdym budynku, niezależnie od tego, czy jest on dopiero w budowie, czy został postawiony kilka lat temu. Z tego też powodu bardzo często wybierane są do już postawionych budowli. Ich montaż jest stosunkowo prosty – skrzynkę umieszcza się bezpośrednio na murze, nie ingerując tym samym w ilość światła dostającą się do pomieszczeń.

Kolejnym typem rolet zewnętrznych są rolety nadstawne. Ten typ osłon montuje się na oknie, z którym następnie umieszcza się ją we wnęce okiennej. Ich klapa rewizyjna znajduje się po wewnętrznej stronie okna. Rolety nadstawne można montować wyłącznie podczas budowy lub wymiany stolarki okiennej. Ze względu na to, że montowane są bezpośrednio na oknie, mogą wpływać na ilość światła wpadającego do danego pomieszczenia.

Czym wyróżnia się ostatni typ rolet?

Rolety podtynkowe najlepiej sprawdzają się w przypadku, kiedy budynek dopiero jest w budowie. W innym wypadku konieczna jest ingerencja w nadproże, co może nastręczyć wielu problemów. Są niezwykle estetyczne, ponieważ kaseta ukryta jest w ścianie. Ich zaletą jest również bardzo dobra izolacja cieplna.

Wróć do bloga